CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

Cała Polska czyta dzieciom… Czytają rodzice, dziadkowie, czytają i nauczycielki w przedszkolu. 20 listopada tajemniczy świat bajek i baśni przybliżyli naszym wychowankom uczniowie Gimnazjum nr 1 w Łapach. Starsi koledzy zaprezentowali Krasnoludkom, Biedronkom, Jeżykom, Smerfom, Puchatkom i Muminkom ulubione książki swojego dzieciństwa. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowiadań. Niektórzy bohaterowie byli już im znani – ale ich przygody całkiem nowe. Starszaki z podziwem patrzyły, jak pięknie czytają uczniowie. Ile ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z książek. Czas spędzony w krainie fantazji szybko minął i dzieciom zostało marzenie, by poznać dalszy ciąg tych historii, a w przyszłości czytać samodzielnie.

Grono pedagogiczne Przedszkola nr 2 w Łapach pragnie podziękować uczniom, dyrekcji Gimnazjum oraz Panu Robertowi Bujnowskiemu za zaangażowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia mającego na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u naszych wychowanków.

Mirosława Matusik