HURA!!! ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA DWÓJECZKA MA !!!

CZY MIŚ MAŁY, CZY MIŚ DUŻY - KAŻDY DO ZABAWY SŁUŻY!!!

Jak co roku w ten listopadowy czas każdy MIŚ swoje święto ma. My w naszej „Dwójeczce” też o tym pamiętaliśmy i w piątek 23 XI w tym celu wszyscy się spotkaliśmy.  Na tą misiową imprezę każdy ulubionego misia przyniósł, by razem ten dzień uczcić i dobrze się z nim bawić. Były zabawy, pląsy, konkursy, piosenki i wiersze, a także trochę historii jeszcze, a wszystko wokół misia się kręciło, by wszystkim gościom miło było. Dzieci też portrety misia prezentowały, które wspólnie w grupach wykonywały.  Na zakończenie taniec misia odtańczono, potem przyszedł czas wielki misiowy tort i „STO LAT” dla misiów co skończyły 116 lat. Misie w podziękowaniu za uroczystość obdarowały dzieci smakołykami, oczywiście Lubisiami. Było gwarno i wesoło, wszyscy miło czas spędzili, a po imprezie do sal pełni wrażeń wrócili. A Rodzicom i Paniom serdecznie DZIĘKUJEMY, że nasze przedszkolaki misiowe barwy przybrały i w misiowych opaskach fajnie wyglądały. Szczególne PODZIĘKOWANIE do Państawa Anny i Piotra Marzec kierujemy, że nam taką fantastyczną niespodziankę zrobili i balonowego misia z tej okazji stworzyli. DZIĘKUJEMY i za okazane serce BRAWA bijemy.

Beata Nielipowicz

kliknij i zobacz galerię

KONKURS GMINNY " W POSZUKIWANIU PRZYJACIELA,

CZYLI ŁAPSIK NA PODLASKICH ŚCIEŻKACH"

26 listopada roku w Przedszkolu nr 2 w Łapach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu wędrująca książka oraz rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „W poszukiwaniu przyjaciela, czyli Łapsik na podlaskich ścieżkach”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Łapy. Konkurs został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tym razem przedszkolaki miały za zadanie narysować misia, który zamieszkuje Podlasie, a co za tym idzie – swoim wyglądem reprezentuje nasz piękny region. W konkursie wzięło udział 49 przedszkolaków z 2 przedszkoli oraz 5 oddziałów przedszkolnych. Wyboru najlepszej pracy dokonało niezależne jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Miasta i Gminy Łapy, Domu Kultury w Łapach, Biblioteki Publicznej w Łapach oraz Zastępca Dyrektor naszego Przedszkola. Po dokładniej analizie każdej pracy pod względem samodzielności wykonania oraz walorów artystycznych jury przyznało nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Łapy, nagrodę Dyrektora Przedszkola, nagrody Nadleśnictwa Rudka, 8 nagród specjalnych oraz wyróżnienia, które otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. Dodatkowo wszystkie placówki otrzymały książkę pt: „Łapsika podróże małe i duże”, która jest podsumowaniem ubiegłorocznego projektu Wędrująca książka. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom oraz rodzicom. Dziękujemy również wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli wesprzeć nasz projekt.

Katarzyna Olszewska