PROJEKT FUNDACJI AKTYWIZACJA

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Podobnie jak w całym kraju, w Łapach również świętowano 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W mieście zorganizowano liczne imprezy mające na celu upamiętnienie tego wydarzenia.

Na zakończenie roku i obchodów stulecia niepodległości dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Wojska w Białymstoku. Zajęcia, w ramach projektu „100 lat Niepodległości” dofinansowanego przez MON, poświęcone będą odzyskaniu niepodległości przez Polskę oraz wydarzeniom historycznym z ostatnich 100 lat Niepodległości. Projekt ma na celu upowszechnienie tradycji i historii poprzez ułatwienie dostępu do edukacyjnej oferty muzealnej najmłodszym mieszkańcom gminy Łapy oraz zapoznanie ich z dziejami niepodległej Polski.

Dofinansowano ze środków Ministra Obrony Narodowej