WYCIECZKA ŻABEK I MOTYLKÓW

WIZYTA W „WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

14.12.2018 r. dzieci z grupy Żabek i Motylków wraz z opiekunami udali się z wizytą do „Wioski Świętego Mikołaja” która mieści się w Majątku Howieny w Pomigaczach. Na miejsce dotarliśmy o czasie. Przywitały nas Elfy które zaprosiły wszystkich do pięknie przystrojonej ozdobami świątecznymi ogromnej sali. Dzieci wygodnie zasiadły przy stołach i zostały poczęstowane pierniczkami i „pierniczkową herbatką”. Następnie Elfy wspólnie z  dziećmi wykonywały świąteczne prace plastyczne oraz wspólnie pisały listy do Świętego  Mikołaja. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali przyjścia szczególnego gościa który niebawem się pojawił. Oczywiście był to Mikołaj. Zaprosił on dzieci do wspólnych zdjęć,  rozdawał prezenty oraz zbierał indywidualne zamówienia na podarki. Każde dziecko otrzymało  mikołajowy certyfikat. Dzieci niezbyt chętnie pożegnały świętego który śpieszył się by odwiedzić też inne dzieci. Następnie Elfy zaprosiły nas do zabaw przy muzyce i wysłuchania krótkiej opowieści o Mikołaju. Pobyt w wiosce zakończył się zwiedzaniem Domu  Mikołaja, Magazynu Prezentów i pobyt na Poczcie gdzie dzieci wrzuciły napisane przez siebie listy do skrzynki pocztowej. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni chociaż trochę zmęczeni. Dziękujemy za miłe przyjęcie i gościnę.

Bożena Domaszewska

Mariola Perkowska