PROJEKT "OTWARTE DRZWI" - EDYCJA IV

GRUDNIOWE ZAJĘCIA

W grudniu 2018 roku, w ramach projektu Otwarte drzwi ,,Mała główka-mądra główka” zarówno grupy młodsze jak i starsze zrealizowały wiele ciekawych zajęć. Podczas zabaw badawczych ,,Tajemnice wody” dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ciężaru wody, jej zapachu , smaku koloru. W trakcie zabaw ,,Światło i cień” nauczyły się rozróżniać sztuczne i naturalne źródła energii. Zrozumiały też mechanizm powstawania cienia. Dowiedziały się tez jak należy bezpiecznie używać emitujących ciepło. W trakcie zajęć matematycznych, korzystając z LOGIGRAMU wykonywały ćwiczenia w kodowaniu .Kształciły koncentrację uwagi, rozwijały logiczne myślenie. Utrwalały figury geometryczne, kolory. Nauczyły się też rozróżniać wielkość ,grubość. Wiedza jaką zdobyły nasze przedszkolaki podczas zajęć z pewnością posłuży im w codziennej dziecięcej aktywności.Zajęcia z języka angielskiego dotyczyły tematyki świątecznej. Dzieci śpiewały piosenki, słuchały kolęd oraz poznawały słownictwo związane z tym wyjątkowym czasem.

Agnieszka Kozłowska

Patrycja Maciejczuk