PRZEDSZKOLNE KOŁO LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ

INAUGURACJA ROKU LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ 2019

09.01.2019r. przedszkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej odwiedzili wspaniali goście: kapelan krajowy Ligi Morskiej i Rzecznej  ksiądz Waldemar Krzywiński, prezes Oddziału Podlaskiego LMiR w Łapach Pani Estera Gąsowska oraz Pani Sylwia Bujnowska, która opiekuje się Szkolnym oraz Młodzieżowym Kołem LMiR w Łapach.

Rok 2019 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Ligi Morskiej i Rzecznej i to właśnie u nas odbyła się inauguracja roku LMiR oddziału podlaskiego, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Ksiądz kapelan uraczył nas ciekawymi opowieściami o morzu, marynarzach i stopniach marynarskich oraz mundurach, statkach i rejsach. Wszystko było bardzo ciekawe, a dzieciom najbardziej podobała się opowieść o tym jak ksiądz uczył się pływać. Pani Esterka i Pani Sylwia przyniosły dzieciom wspaniałe prezenty i wspólnie z nami śpiewały pastorałki i kolędy, więc dziś było nieco świątecznie. Na zakończenie wizyty nasi mili goście wypili z dziećmi herbatkę. Dziękujemy bardzo za wizytę, poświęcony czas i pamięć o naszym przedszkolnym kole LMiR.

Małgorzata Piekutowska