CO SŁYCHAĆ W ULU?

POZNAJEMY ZAWÓD PSZCZELARZA

W dniu 11 marca 2019r starsze grupy przedszkolaków miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swoją wiedzą podzielił się z nami specjalny gość - Pan Tomasz Kurzyna, którego rodzina od ponad stu lat zajmuje się hodowlą pszczół i produkcją miodu. Opowiadał nam o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują oraz jak spędzają zimę. Dowiedzieliśmy się również, że rój składa się z królowej, robotnic i trutni. W jaki sposób możemy odróżniać osobniki w pszczelej rodzinie. Jak zachowywać się i reagować na bliski kontakt z pszczołami oraz  w jaki sposób zbudowany jest ul i jak toczy się życie w ulu. Pan Tomasz zwrócił uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj.  podkurzacz, kapelusz, dymkę, dłuto, ramkę. Zainteresowanie tematem było ogromne, dzieci zadawały szereg ciekawych pytań. Wykonały też własne świece z wosku pszczelego i poznały odżywcze właściwości miodu oraz zastosowanie w życiu człowieka. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi za miłą wizytę, przekazanie wielu cennych informacji i poświęcony czas.

Anna Kurzyna