WARSZTATY CERAMICZNE

PIERWSZA CZĘŚĆ ZABAW Z GLINĄ

Nasi pracusie mają za sobą pierwszą lekcję zabaw z gliną. Pod czujnym okiem Pani Joanny Manoś tworzyły różne dekoracje, które teraz pojechały do wypalenia i wrócą do nas niedługo. Wtedy będziemy mieli okazję je pomalować. Nawet 3 latki radziły sobie świetnie z gliną. Poznawały nowy materiał, dotykały, wałkowały, wycinały kształty. Dzieci poprzez takie zabawy otwierają się na nowe wyzwania i rozwijają wyobraźnię przestrzenną.Lepienie z gliny to nie tylko ćwiczenie sprawności manualnej i ruchowej. Zajęcia z ceramiki są bodźcem do rozwoju intelektualnego, rozwoju postrzegania i wyobraźni. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci dyskutowały, opowiadały o swoich pomysłach i przeżyciach. Cudownie było przyglądać się jak emocjonalnie angażują się w pracę. Bardzo dziękujemy Pani Asi Manoś za przybliżenie nam i naszym przedszkolakom glinianej tajemnicy....z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie :-)

Aneta Perkowska