DZIEŃ WIOSNY W ŻABKACH

MARZANNO, MARZANNO TY ZIMOWA PANNO

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Dawniej topiono Marzannę w rzece, aby popłynęła do morza. Dzisiaj nie chcemy zaśmiecać rzek – więc poczekaliśmy, aż zimny wiatr północny zabierze ją do zimowej krainy. Odczytaliśmy list od Bociana Długonogiego który napisał żebyśmy się wybrali na spacer w poszukiwaniu wiosny. Przechodziliśmy korowodem po okolicy oznajmiając mieszkańcom przy śpiewie radosnych piosenek, że dziś jest pierwszy dzień wiosny. W trakcie wyprawy zobaczyliśmy pierwsze symptomy wiosny: zieloną trawę, pąki na drzewach i pierwsze kwiaty w ogródku przedszkolnym. W przedszkolu wykonaliśmy plakat witający wiosnę i wspólnie razem pokolorowaliśmy Panią Wiosnę.

Mariola Perkowska