GDZIE JESTEŚ WIOSENKO?

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!!!

Wiosna do naszego Przedszkola zawitała jak co roku 21 marca. W trosce o środowisko nie było palenia Marzanny, ani jej topienia. Powitaliśmy ją ekologicznym przedstawieniem pt. „Gdzie jesteś Wiosenko?” w wykonaniu grupy „ Puchatki”. Cała społeczność przedszkolna zebrała się  na dole w holu  , tworząc piękny, zielony „kobierzec” ,ponieważ wszyscy ubrali się w tym dniu na zielono. Mali aktorzy w pomysłowych i kolorowych strojach odegrali swoje role najlepiej jak potrafili. Przypomnieli dzieciom, że zwierzątka obudziły się ze snu zimowego ,ptaszki już zakładają swoje gniazdka, a pierwsze wiosenne kwiaty, które zakwitły, są również chronione. Wiosna zaprosiła także deszcz, aby podlewał  kwiaty i trawy. Tekst mówiony przeplatany był wesołymi, wiosennymi piosenkami. Na zakończenie mała Wiosenka wręczyła wszystkim grupom swój portret, który trzeba pokolorować według własnego pomysłu i zaprezentować w widocznym miejscu. Wszyscy w skupieniu słuchali Puchatków, a to oznacza, że nasz występ podobał się. Pierwszy Dzień Wiosny minął wesoło i radośnie. Czekamy na kolejne ciepłe i słoneczne dni. Chciałabym bardzo podziękować Rodzicom za pomoc i zaangażowanie ,by ten dzień był dla naszych pociech wyjątkowy i radosny.

Małgorzata Łapińska