PROJEKT "OTWARTE DRZWI" - EDYCJA IV

ZAJĘCIA MARCOWE

W marcu, podczas zajęć projektowych, dzieci wykorzystały wietrzną pogodę i podczas zajęć projektowych sprawdzały, co się dzieje gdy wiatr wieje ? W czasie zabaw techniczno-badawczych wykonały małe, papierowe latawce by poznać właściwości wiatru oraz jakie daje korzyści i zagrożenia. Jednak największą frajdę miały podczas zabaw badawczych, w czasie których wytwarzał się gaz, gdy mieszały różne substancje. Kolorowy „pienisty potwór” wypływał z pojemników i cytryny. Bańki tworzone jedna w drugiej i łączące się ze sobą dzieci nazwały „mini igloo”. Z zainteresowaniem podeszły do doświadczeń z wodą. Korzystając z otrzymanych pomocy zrobiliśmy skraplanie wody i jej odparowywanie, aby dzieci zaobserwowały z bliska, jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Z takich doświadczeń, które mogą wykonać samodzielnie, czerpią nie tylko radość , ale rozumieją powstawanie wielu zjawisk, poznają nowe pojęcia uczą się cierpliwości i dbania o bezpieczeństwo podczas tych zabaw. Zajęcia z języka angielskiego dotyczyły zabawek. Poznawały ich nazwy, rozwiązywały zagadki obrazkowe, śpiewały piosenkę oraz utrwalały liczenie do 10.

Małgorzata Łapińska

Patrycja Maciejczuk