STRAŻACY W BIEDRONKACH I JEŻYKACH

POZNAJEMY ZAWÓD STRAŻAKA

2 kwietnia grupy: Biedronki i Jeżyki gościły Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przybyli do przedszkola w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda pełny strój strażaka, dowiedziały się jak należy wezwać pomoc w razie pożaru czy wypadku samochodowego, a także poznały szczegóły związane z tą niebezpieczną pracą. Po ciekawych opowieściach i odpowiedziach na nurtujące dzieci pytania, Strażacy zaprosili dzieci przed przedszkole, gdzie czekała na nie niespodzianka- wóz strażacki! Najpierw obejrzały jak wygląda wyposażenie wozu, a następnie ochotnicy mogli przejść przez jego wnętrze, a nawet zasiąść za kierownicą! Radości było co nie miara! Jeszcze raz dziękujemy Panom Strażakom za bardzo ciekawe spotkanie!

Katarzyna Thomas

Patrycja Maciejczuk