WARSZTATY RECYKLINGOWE

FUNDACJA AKTYWIZACJA

Uczestnicy wycieczki do spalarni odpadów w Białymstoku wzięli udział w warsztatach recyclingowych zorganizowanych w przedszkolu. Dzieci w praktyce przekonały się, że odpady to nie śmieci, lecz cenne surowce, które można wykorzystać bardzo kreatywnie. Mali artyści z surowców wtórnych tj. tektura, rolki po papierze toaletowym, plastikowe zakrętki, stare guziki i inne „skarby z odzysku”, stworzyli piękne ramki i obrazki. Sześciolatki wykazały się dużym zaangażowaniem i prześcigały się w pomysłach. Teraz każdy już wie, że z pozoru niepotrzebne i bezużyteczne rzeczy mogą otrzymać drugie życie, a przy okazji dostarczyć wiele radości.

Warsztaty były też okazją do przypomnienia dzieciom o segregacji surowców wtórnych, co dla większości po wycieczce edukacyjnej z zakresu zagospodarowania odpadów komunalnych było już oczywiste.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Sortuję, środowisko szanuję” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Fundacja Aktywizacja