PROJEKT "OTWARTE DRZWI" - EDYCJA IV

ZAJĘCIA MAJOWE

Kolejny miesiąc odkrywania świata w ramach projektu „Otwarte Drzwi. Mała główka – mądra główka” za nami. W miesiącu maju „mali odkrywcy” zajęli się poznawaniem przyrody. Każde dziecko zna owoce, wie skąd je mamy. – Ale co skrywa się pod skórką? Jak różne są ich smaki? O tym przedszkolaki mogły przekonać się poznając budowę owocu. Wiedzą co to skórka, miąższ, pestka. Opisywały wygląd owoców i poznawały ich różne smaki. Na zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem elementów pedagogiki M. Montessori tworzyły kompozycje z kolorowych walców, cylindrów i brązowych schodów. Ćwiczyły spostrzegawczość, precyzję ruchów, koncentrację i umiejętności konstruowania. Porównywały wielkość elementów za pomocą wzroku i dotyku. Uczyły się współpracować podczas wykonywania zadania z kolegami. Wspólna zabawa i nauka dała wszystkim dużo radości. Zajęcia z języka angielskiego obejmowały tematykę związaną z pogodą i jedzeniem.

Mirosława Matusik