DORADZTWO ZAWODOWE

BIEDRONKI I JEŻYKI UCZĄ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY

W dniu dzisiejszym dzieci uczestniczyły w kolejnym bardzo ciekawym spotkaniu z doradztwa zawodowego. Do przedszkola przybył Ratownik Medyczny – Tata Eryka z Biedronek. Pan Paweł przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat zagrożeń jakich mogą być świadkami, a następnie poinstruował, co należy w takich sytuacjach zrobić. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, pod które powinniśmy zadzwonić kiedy widzimy, że osoba z naszego otoczenia źle się czuje lub jest nieprzytomna. Zobaczyliśmy jak wygląda pozycja boczna ustalona, a także poznaliśmy zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Najpierw zobaczyliśmy jak przeprowadza ją profesjonalista, a następnie chętne dzieci mogły wykonać masaż serca na fantomie.

Jeszcze raz dziękujemy Panu Pawłowi za pouczające spotkanie!

Katarzyna Thomas

Patrycja Maciejczuk