DORADZTWO ZAWODOWE

POZNAJEMY ZAWÓD ARTYSTY-MALARZA

W piątek Puchatki, Muminki oraz Smerfy uczestniczyły w kolejnym bardzo ciekawym spotkaniu z zakresu doradztwa zawodowego.  Tym razem wysłuchaliśmy ciekawostek na temat pracy artysty, a dokładnie malarza. Odwiedził nas pan Mariusz Walczuk- tatuś Pawełka z grupy Puchatki, który pokazał nam techniki rysowania ołówkiem. Dzieci patrzyły z wielkim zainteresowaniem jak w oka mgnieniu z wielu narysowanych kresek wyłaniały się kolejne rzeczy: oko, dom, twarz.  Następnie na naszym dywanie pojawiły się wielkie arkusze specjalnego papieru do rysowania i dzieci zamieniły się w malarzy. Rysowały, rozcierały, cieniowały tak jak pokazał nam to Pan Mariusz. Największym zainteresowaniem cieszyła się gumka chlebowa do ścierania, która przypominała plastelinę. Okazało się, że bycie malarzem to nie taka prosta sprawa i wymaga wiele talentu, którego nasz zaproszony gość ma bardzo dużo. Na zakończenie spotkania Pan Mariusz zaprezentował nam kilka swoich dzieł, dzieci nie mogły uwierzyć, że zostały one narysowane ołówkiem, ponieważ wyglądały jak zdjęcia zrobione aparatem. Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoim talentem i pasją.

Małgorzata Piekutowska

Małgorzata Łapińska