EKO-TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU NR 2

EDUKACJA EKOLOGICZNA

EDUKACJA EKOLOGICZNA w ramach projektu pt. „Wspólnie z naturą w Łapach – adaptacja do zmian klimatu”

Na początku marca dzieci z Przedszkola nr 2 w Łapach wzięły udział w zajęciach edukacji przyrodniczej w ramach projektu „Wspólnie z naturą w Łapach – adaptacja do zmian klimatu”. To projekt realizowany przez Gminę Łapy, którego celem było podniesienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Gminy Łapy i w rezultacie złagodzenie zmian klimatu oraz adaptacja do ich skutków. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dotyczących takich zagadnień jak: zmiany klimatu, zanieczyszczenia i ochrona środowiska, oszczędzanie wody i energii. W opanowaniu tych zagadnień pomogły atrakcyjne  pomoce dydaktyczne przekazane przez gminę dla przedszkola .

Przedszkolaki z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach, układały puzzle i historyjki obrazkowe, oglądały książki oraz segregowały śmieci za pomocą kolorowych planszy.

Małgorzata Piekutowska

Paulina Kondracka