PRZEDSZKOLAKI Z DWÓJECZKI W AKCJI SPRZĄTAMY DLA POLSKI

WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ!

21 kwietnia Przedszkolaki uczestniczyły w Akcji „Sprzątamy dla Polski”, które zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Jej celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do Akcji, by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki otrzymały rękawiczki i worki na śmieci, a następnie sprzątały ogród przedszkolny, a także teren poza przedszkolem. Wszystkie śmieci zostały posegregowane do odpowiednich worków. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę i chronić ją, by korzystać z jej uroków.

Akcja „Sprzątanie dla Polski” jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Kinga Zdrodowska