LITERACKO-INTEGRACYJNY PIKNIK W DANIŁOWIE DUŻYM

CZYTANIE NA POLANIE

5.06.2023 roku do Biblioteki Publicznej w Daniłowie Dużym przyjechały dzieci z dwóch grup przedszkolnych z Płonki Kościelnej. Były to Pszczółki i Motylki.  Grupa Żabki została zaproszona do wspólnej literackiej zabawy na świeżym powietrzu ,w ramach Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom. Wspólnie z dziećmi z Płonki wysłuchaliśmy wierszy i zagadek o zwierzętach leśnych , domowych i egzotycznych , a następnie zostaliśmy zaproszeni do zabaw ruchowych ze śpiewem i chustą animacyjną. Dzieci miały przygotowane kocyki, na których mogły usiąść w cieniu ,pod jesionem , zjeść przygotowane smakołyki i się napić. Na pamiątkę wspólnej zabawy każdy otrzymał kolorowy balonik. Przy pięknej , słonecznej pogodzie spędziliśmy wesoło czas, dzieci pobawiły się na placu zabaw, a Panie mogły porozmawiać i podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami ze wspólnej zabawy. Cieszymy się, że nasi goście dobrze się bawili i zapraszamy też ich w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy!!!

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas