TECHNOLOGIA WSPIERA MAŁE UMYSŁY

7 miesięcy temu

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt:"Przyszłość w Przedszkolu: Technologia wspiera małe umysły", który powstał po realizacji projektu "Bo w przedszkolu fajnie jest!" realizowanego przez Przedszkole nr 2 w Łapach. Film jest inspirującym spojrzeniem na to, jak nowoczesne technologie mogą wzbogacić doświadczenia edukacyjne dzieci w przedszkolu. Głównym celem filmu jest pokazanie, jak innowacyjne narzędzia cyfrowe stają się integralną częścią procesu nauczania, wspierając rozwój małych uczestników.

W dokumencie śledzimy codzienne życie przedszkola, gdzie dzieci mają dostęp do tabletów z edukacyjnymi aplikacjami, interaktywnych gier i edukacyjnych animacji. Widzimy, jak najmłodsze umysły wchłaniają wiedzę i komunikują się z całym światem poprzez kreatywne korzystanie z cyfrowych narzędzi, rozwijając umiejętności matematyczne, językowe i logiczne.

Przedstawione są także przypadki dzieci w różnym wieku z różnymi poziomami umiejętności i zdolnościami, które dzięki technologii znajdują indywidualne sposoby nauki. Widzimy, jak współpraca i zabawy z elektronicznymi zestawami edukacyjnymi, robotami oraz programami do rysowania rozwijają zdolności twórcze i rozbudzają pasję dzieci.

Całość filmu ukazuje, że odpowiednie wykorzystanie technologii w przedszkolu może stanowić cenny dodatek do tradycyjnego nauczania, inspirując małe umysły, rozbudzając ciekawość świata i wspierając wszechstronny rozwój dzieci w erze cyfrowej.

Film powstał z inicjatywy nauczycieli i rodziców, którzy dbają o promocję wychowania przedszkolnego - niezwykle ważnego etapu edukacji dzieci. Atrakcyjna forma przezkazu z jaką dzieci spotykają się teraz w dwójeczce promujacej zdrowie zachęca maluchy do działań, inspiruje nauczycieli, rozwija i wyzwala wiele emocji.

Prezentowane pomoce dydaktyczne zostały zakupione w ramach projektu "Bo w przedszkolu fajnie jest!" - poprawa dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Łapy część projektu zintegrowanego współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa III. Kompetencje i kwalifikacje Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja Poddziałanie 3.1.3 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w ramach BOF

Składamy serdeczne podziękowania Panu Sebastianowi Sobolewskiemu - Video Island za poświęcony czas, moc pomysłów i stworzenie fantastycznego filmu.

Aneta Perkowska-dyrektor Przedszkola nr 2 w Łapach