SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dnia 10.10.2023r. nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani sierżant Monika przybliżyła wychowankom najważniejsze zasady przechodzenia przez jezdnię. Podkreślona została konieczność noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe oraz nacisk na utrwalenie numerów alarmowych. Pani Monika objaśniła i zademonstrował dzieciom w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Pouczające były scenki sytuacyjne z udziałem dzieci utrwalające zasady zachowania podczas spotkania z nieznajomymi ludźmi. Przedszkolacy ponadto dowiedzieli się, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.Dzieci ze skupieniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Sporym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania zawodu. Na zakończenie niecodziennej wizyty przedszkolaki wręczyły pani policjantce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem oraz kwiatka. Dziękujemy Pani Monice za cenne wskazówki i poświęcony czas!

Kinga Zdrodowska