ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W DWÓJECZCE

KOCHAM CIĘ POLSKO!

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2023 r. w Przedszkolu nr 2 obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem w wykonaniu dzieci z grup Jeżyki i Muchomorki. Młodzi aktorzy zaprezentowali wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Tego dnia przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor oraz personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały Hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, w ten sposób upamiętniając rocznicę odzyskania Niepodległości oraz włączając się do akcji MEN #SzkołaDoHymnu. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków. Występ dzieci oceniono bardzo wysoko i nagrodzono gromkimi brawami. Po uroczystości na dzieci czekało pyszne drugie śniadanko, które miało kolor biało - czerwony. Nasze przedszkole wzięło również udział w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Łap na „Najpiękniejszy kotylion niepodległościowy 2023”. Aleksandra W. z grupy Muminki otrzymała wyróżnienie i 11 listopada podczas uroczystości w Domu Kultury w Łapach otrzyma nagrodę. Gratulujemy sukcesu.

Kinga Zdrodowska

Ewelina Jachimczuk