PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

WYJĄTKOWY DZIEŃ ŻABEK

Dziś jest dzień wyjątkowy…..”  takimi słowami rozpoczęła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” w Żabkach w dniu 17.11.2023r.w Daniłowie Dużym. To była pierwsza, podniosła i wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, a szczególnie tych, które dołączyły do naszej grupy we wrześniu tego roku szkolnego. Nasze Maluchy bardzo przeżywały swoje pierwsze wystąpienie. Wspierali ich starsi koledzy i koleżanki z grupy, oraz licznie obecni Rodzice i Dyrekcja. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, śpiewając i recytując przedszkolne piosenki i wiersze tj. „Wesoła zabawa”, „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Do przedszkola”. Dzieci zaśpiewały również swoją ulubiona piosenkę, której uczyły się od początku roku pt. „Nasza ojczyzna”. Wprawdzie już jest po święcie  Niepodległości ale treści patriotycznych nie jest nigdy za dużo. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania i wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim Przedszkolakom życzymy dużo radości sukcesów podczas pobytu w przedszkolu, a Rodzicom „ aby ich dzieci nigdy ich nie zasmuciły”.

Bożena Domaszewska