STRAŻ GRANICZNA

POZNAJEMY PRACĘ FUNKCJONARIUSZY GRANICZNYCH

21 listopada 2023 roku mieliśmy okazję gościć Funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. Ta nietypowa wizyta dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz poszerzyła wiedzę dotyczącą roli i znaczenia Strażników Granicznych. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji mundurów i wyposażenia używanego przez funkcjonariuszy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały kamizelki, czapki, a także inne elementy umundurowania, zadając przy tym mnóstwo ciekawych pytań. Funkcjonariuszki, z uśmiechem na twarzy, odpowiadali na każde z nich, starając się dostosować język do najmłodszych słuchaczy. W trakcie wizyty funkcjonariuszki Straży Granicznej zadbały również o edukację z zakresu bezpieczeństwa. Omówiły podstawowe zasady, których przestrzeganie pomaga utrzymać porządek i bezpieczeństwo w społeczności. Dzieci dowiedziały się także, jakie są zadania Straży Granicznej i jakie sytuacje wymagają interwencji tych służb. Na zakończenie wizyty przedszkolaki miały szansę obejrzeć i przymierzyć akcesoria używane przez Straż Graniczną oraz spróbować, jak to jest być "małym strażnikiem granic". Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom pamiątkowych upominków, takich jak plakaty i kolorowanki przedstawiające pracę funkcjonariuszy. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Straży Granicznej w Białymstoku za inspirujące spotkanie. Tego typu inicjatywy nie tylko kształtują szacunek do osób dbających o porządek i bezpieczeństwo, ale także budują zaufanie społeczne i integrują najmłodszych z przedstawicielami służb mundurowych, co jest niezwykle ważne w wychowaniu najmłodszego pokolenia.

Katarzyna Olszewska

kliknij i zobacz galerię