INNOWACJA - PODRÓŻE PO POLSCE

#8 MIESIĘCY DOOKOŁA ŚWIATA -  PODRÓŻE PO POLSCE

Od 1 listopada 2023 w Przedszkolu nr 2 w Łapach ruszyła realizacja zadań w ramach Innowacji "8 miesięcy dookoła świata - dwójeczkowe podróże." Jako pierwsze w podróż wyruszyły w podróż po Polsce nasze dzielne 3 latki - Liski i Myszki". Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat różnych ciekawych miejsc, które można odwiedzić w naszej Ojczyźnie. Przedszkolaki przyniosły też własne pamiątki, magnesy i zdjęcia aby podzielić się swoimi doświadczeniami z podróży po naszym pięknym kraju. Aby poznać też regionalna kulturę Pani kucharka Monika przybliżyła tajniki upieczenia smakowitej baby ziemniaczanej, którą dzieci ze smakiem zjadły na obiad. Tego dnia dzieci na drugie śniadanie kosztowały regionalnego wypieku - sękacza, który jest naszym podlaskim przysmakiem. Poznały inne dania charakterystyczne dla naszego regionu. 28 listopada przedszkole odwiedzili szczególni goście:  zespół "....kolej na Łapianki", który przeniósł przedszkolaki w świat w ludowych melodii. Dzieci wspólnie tańczyły w rytm muzyki i przygrywały na instrumentach do pięknych ludowych utworów.

Magdalena Perkowska