POCZTÓWKA DLA SENIORA

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD PRZEDSZKOLAKÓW

Grudzień to okres radości, świątecznych przygotowań oraz oczekiwanie na spotkania z Rodziną i najbliższymi. Jest to doskonały czas na ukazanie dzieciom wartości i tradycji bożonarodzeniowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Staramy się, by dzieci rozumiały, że w Święta nikt nie powinien czuć się samotny. W Przedszkolu, w dniach od 11 do 19 grudnia, zorganizowaliśmy akcję „Pocztówka świąteczna dla Seniora”. Przygotowaliśmy z wychowankami okolicznościowe pocztówki, a następnie poprosiliśmy Rodziców, aby wspólnie z dzieckiem przekazali je nestorom z rodziny, bądź osobie samotnej ze swojego otoczenia. Życzenia świąteczne to symbol wdzięczności i życzliwości tym, którzy uczyli nas szacunku do tradycji i wartości – niech nasi seniorzy wiedzą, że chociaż nie zawsze mamy czas na wspólne spotkanie, to jednak pamiętamy o nich.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomogli nam w popularyzacji Akcji.  Dzięki naszym wspólnym wysiłkom, więzi międzypokoleniowe stają się mocniejsze, a dzieci uczą się czerpać radość ze sprawiania przyjemności innym.

Mirosława Matusik