SPOTKANIE WIGILIJNE PRZEDSZKOLNEJ RODZINY

Jasełka Muminki 2023 autorstwa Przedszkole 2

Przed nami święta Bożego Narodzenia, szczególny okres w roku, zebraliśmy się więc dziś, by wspólnie, jako nasza wielka przedszkolna rodzina, celebrować ten niezwykły czas.

Bardzo się cieszę, że tradycja jest podtrzymywana i znów obejrzeliśmy piękne Jasełka przygotowane przez wychowawczynie grupy Muminków – wielkie brawa dla dzieci za kunszt aktorski oraz dla Pań nauczycielek Małgorzaty Perkowskiej, Pauliny  Kondrackiej i pani woźnej Joanny Łapińskiej.

Boże Narodzenie to jedyne dni w roku, kiedy możemy niemal wyczuć tę niezwykłą magię krążącą wokół nas. Czas ten pokazuje nam, co w życiu naprawdę się liczy, nagle uświadamiamy sobie, że do szczęścia wcale nie potrzeba nam nowej gry, telefonu czy drogiej wycieczki, lecz wystarczy, że mamy u swego boku tych, którzy są dla nas najważniejsi. Zapominamy o kłótniach i sporach, pozwalając się porwać świątecznej atmosferze.

Chciałabym, abyście szczególnie w święta zastanowili się nad tym, czy jest coś cenniejszego niż rodzina i zdrowie. Jeśli uświadomicie sobie, co tak naprawdę jest ważne, okaże się, że do wspaniałych świąt brakuje Wam już tylko uśmiechu i życzliwości.

Dlatego cisną mi się  na usta słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego „Przebaczaj tym, którzy czasem nie mówią ludzkim głosem. Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te , które w innych budzi”.

Dziękuję Wam za każdy uśmiech i radość jaką wnosicie do naszej przedszkolnej rodziny, za wsparcie jakie dajecie tym, których dzisiaj z nami nie ma, a bardzo by chcieli. Dziękuję za każdą inicjatywę, zaangażowanie, dobre relacje i za to, że mogę na Was liczyć w każdym momencie. Czuję, że jesteśmy jedną rodziną i mimo różnicy zdań i poglądów czasem, działamy w jednym celu – by dzieci miały tu jak w domu – czysto, ciepło, bezpiecznie
i radośnie.

Dziś, stojąc pośród nas wszystkich, pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia, nieustannej radości, spokoju oraz rodzinnego ciepła. Życzę Wam również, aby nadchodzący rok był czasem zrealizowanych planów i spełnionych marzeń.

Na koniec pragnę przytoczyć jeszcze zasłyszane ostatnio słowa „W Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu”.

Wesołych świąt!

Aneta Perkowska - dyrektor Przedszkola nr 2 w Łapach