PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ PTAKI

DBAMY O NASZYCH MAŁYCH PRZYJACIÓŁ

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu były zwierzęta zimą. Przedszkolaki zapoznały się z nazwami ptaków zimujących w Polsce, ich wyglądem oraz zwyczajami. Najważniejszą kwestią poruszoną na zajęciach było  dokarmianie ptaków w czasie zimy. Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym mogą mieć one problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Przedszkolaki postanowiły pomóc ptakom napełniając przedszkolne karmniki ziarenkami i kulkami tłuszczowymi. Dokarmiając ptaki, dzieci uczą się odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, mają możliwość obserwacji ptaków, które przylatują do naszego karmnika. Brawo Dwójeczkowe Przedszkolaki!!

Patrycja Maciejczuk