SÓWKI POZNAJĄ AMERYKĘ

"8 MIESIĘCY DOOKOŁA ŚWIATA- DWÓJECZKOWE PODRÓŻE”

W grudniu grupa Sówek wyruszyła w wirtualną podróż po Ameryce w ramach innowacji „8 miesięcy dookoła świata- dwójeczkowe podróże”. Na początku dzieci zapoznały się z mapą Ameryki Północnej i Południowej oraz flagami i nazwami państw tych kontynentów. Dla utrwalenia pokolorowały wylosowane flagi i musiały odnaleźć do której części Ameryki one należą. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny przybliżający wielokulturowość mieszkańców Ameryki, różnorodność roślinności, poznały zwierzęta tam żyjące, charakterystyczne stroje jej mieszkańców oraz najbardziej znane miejsca. Dzieci nauczyły się kilku słówek po angielsku o tematyce świątecznej oraz piosenki „Jingle bells”, którą śpiewały i grały na instrumentach. Omówiliśmy amerykańskie tradycje świąteczne, szczególnie te obchodzone w Stanach Zjednoczonych, potrawy jakie Amerykanie zjadają podczas świąt Bożego Narodzenia. Kilka z tych tradycji obeszliśmy również w naszej grupie. Dzieci zrobiły świąteczne kartki oraz ulepiły kolorowe laski i zawieszki na choinkę z masy solnej. Ozdobiły domek z piernika, wykonały pierniczki, część z nich zjadły ze smakiem w przedszkolu, natomiast resztę zabrały do domu, aby zostawić razem ze szklanką mleka Świętemu Mikołajowi. Odwiedził nas psotny elf, który bawił się z dziećmi w chowanego. Celem zajęć w ramach innowacji było wzbudzanie zainteresowania dzieci otaczającym światem, elementami  środowiska naturalnego na różnych kontynentach, promowanie akceptacji, tolerancji oraz zainteresowania innymi kulturami i narodami. Dzieci poszerzały wiedzę geograficzną, poznawały różnorodność, piękno, kultury i tradycje Ameryki, poszerzały horyzonty i zdobywały nowe doświadczenia.

Justyna Markowska