BAL KARNAWAŁOWY 2024

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

Kiedy w przedszkolu rozpoczyna się przygotowanie do Bajkowego Balu Karnawałowego, wszystko zmienia się w magiczną krainę. Sale dekorowane są kolorowymi girlandami, balonami w kształcie postaci z ulubionych bajek oraz plakatami przedstawiającymi bohaterów znanego dzieciom świata fantazji. Maluchy już na wejściu witane są uśmiechami nauczycieli przebranych za postacie z bajek, co buduje atmosferę radości i entuzjazmu. Głównym punktem naszego balu było rozwiązywanie zagadek dotyczących bajek. Dzieci miały okazję wykazać się znajomością ulubionych historii, odgadując zagadki związane z bohaterami i wydarzeniami z bajek. To nie tylko doskonała zabawa, ale również sposobność do rozwijania logicznego myślenia i kreatywności. Po rozwiązaniu zagadek nadszedł czas na taniec! Przedszkolny hol rozbrzmiał dźwiękami dziecięcych przebojów, które zachęcały maluchy i starszaki do wspólnego tańca. Podczas balu dzieci mogły wyrazić siebie poprzez swobodne ruchy, podążając za rytmami znanych piosenek. To nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na rozwijanie zdolności motorycznych i poczucia rytmu. Jednak największą atrakcją dla dzieci podczas Bajkowego Balu Karnawałowego były piękne stroje. Dzieci przychodzą przebrane za swoich ulubionych bohaterów z bajek - od księżniczek i rycerzy po postacie z kreskówek i filmów animowanych. Każde dziecko jest gwiazdą na balu, a ich wyobraźnia ożywa w pełni, kiedy wcielają się w role swoich ukochanych postaci. Radość, uśmiech i wzajemna zabawa towarzyszą każdemu momentowi Bajkowego Balu Karnawałowego. Dla dzieci to nie tylko wyjątkowa okazja do przeżycia magicznej przygody, ale również doskonała nauka poprzez zabawę. Wspólne tańce, rozwiązywanie zagadek i przebieranie się za bajkowe postaci tworzą niezapomniane wspomnienia, które zostaną z nimi na zawsze. Bajkowy Bal Karnawałowy w przedszkolu to nie tylko zabawa, ale również okazja do budowania więzi między dziećmi i wychowawcami, do rozwijania kreatywności i wyobraźni oraz do czerpania radości z drobnych, magicznych chwil. Dla dzieci jest to dzień pełen magii, który na długo pozostanie w ich sercach jako jedno z najpiękniejszych wspomnień z czasów przedszkolnych.

Katarzyna Łapińska