UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

PROGRAM EDUKACYJNY

W styczniu zakończyła się XII edycja Programu UDP – Uczymy Dzieci Programować, w którym uczestniczyły dzieci z grupy Jeżyki i Muchomorki.

Celem programu było wprowadzanie dzieci w świat programowania i robotyki, oswajanie nowoczesnej technologii poprzez doświadczenia i zabawę. Autorzy programu dążą to tego, by dzieci uczyły się prawidłowo tworzyć kod, żeby myślały, doświadczały, poszukiwały, kreatywnie, odważnie patrzyły na świat. Istotny cel to również innowacyjne podejście do realizacji treści z podstawy programowej.

Podczas wykonywania zadań dzieci uczyły się współpracy w grupie, wytrwałości, budowania wspólnego pola uwagi oraz twórczych i kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Za wielkie zaangażowanie w wykonywanie zadań na zakończenie otrzymały pamiątkowe imienne dyplomy.

Kinga Zdrodowska

Ewelina Jachimczuk