8 MIESIĘCY DOOKOŁA ŚWIATA- DWÓJECZKOWE PODRÓŻE

JEŻYKI I MOTYLKI POZNAJĄ WŁOCHY

Kolejny kraj na mapie Europy, który poznały Jeżyki i Motylki to Włochy. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi. Poznały kuchnię włoską w której królują makarony i pizza. Największa atrakcją zajęć okazało się jednak przygotowanie i degustacja standardowej włoskiej potrawy - pizzy. Poznały najważniejsze miejsca, stolicę oraz zabytki. Dzieci uczyły się energicznych kroków i rytmicznych gestów przy tańcu Tarantella, który pochodzi głównie z południowych regionów. We Włoszech jest najwięcej wulkanów w Europie, dlatego dzieci wykonały eksperymenty z  użyciem octu, wody barwników i sody, co sprawiło im ogromną radość. Na co dzień używały prostych zwrotów: Grazie, Prego, Buongiorno, Arrivederci, Ciao, Scusi. Wysłuchały bajki Pinokio, którego autorem jest włoski pisarz i dziennikarz Carlo Collodi. Jeżeli lepiej przyjrzymy się kształtowi Włoch, dostrzeżemy, że but kopie piłkę. Ta piłka to Sycylia. Włosi uwielbiają piłkę nożną, dlatego postanowiliśmy rozegrać mecz piłki nożnej w barwach Włoch.

Kinga Zdrodowska

Anna Płońska