BRAZYLIJSKA SAMBA

miesiąc temu

BIEDRONKI W BRAZYLII

W styczniu grupa Biedronki miała okazję wybrać się w Dwójeczkową Podróż do dalekiej Brazylii. Była to niezwykła okazja do poznania odmiennej kultury, podziwiania przyrody i zabytków kraju Ameryki Płd. Tajemnicza i dzika amazońska dżungla, perły architektury i niezwykły karnawał w Rio de Janeiro zachwyciły naszych przedszkolaków.

Tropikalny klimat i lasy deszczowe wzdłuż Amazonki kryją, nie tylko piękne krajobrazy, ale także ciekawe gatunki zwierząt, np. tukany, kapibary, anakondy. Jest to także kraj kawy, trzciny cukrowej, kukurydzy i pomarańczy, a przede wszystkim piłki nożnej i siatkówki. Postać Pelego stała się inspiracją dla chłopców, by dużo trenować i osiągnąć wielkie sukcesy w sporcie.

Całą podróż zakończyliśmy w rytmie samby – poznając niezwykłą tradycję karnawału w Rio.

Agnieszka Budzisz

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIE