WIZYTA PANI LEŚNIK W ŻABKACH

miesiąc temu

POZNAJEMY ZWIASTUNY WIOSNY

13.03.2024 grupę Żabki odwiedziła pani leśnik : Justyna Bujnowska. Pani Justyna opowiadała o wiośnie i, o jej pierwszych oznakach w przyrodzie. Dzieci oglądały slajdy przedstawiające  rozwijające się gałązki drzew, kwitnące leszczyny, bazie ,zwane potocznie kotkami oraz kobierce zawilców pokrywające tereny leśne w najbliższej okolicy Daniłowa Dużego. Słuchaliśmy odgłosów godowych rysi, oraz zdjęcia rodzących się wiosną sarenek, łosi, dzików i lecących bocianów, żurawi i innych wiosennych ptaków. Pani leśnik opowiedziała też o swojej pracy i jej roli w lesie. Na zakończenie spotkania, Żabki podarowały pamiątkowy dyplom i własnoręcznie wykonany obraz zimowego lasu. Przyjęliśmy również ,zaproszenie Pani Justyny, do odwiedzenia Nadleśnictwa Rudka w Pietkowie. Dziękujemy bardzo za dostarczone wiadomości i zaproszenie. Skorzystamy w najbliższym czasie.

Bożena Domaszewska