XVII REGIONALNY KONKURS ,,MISTRZ ORGIAMI? ROZTRZYGNIĘTY

miesiąc temu

SUKCES DZIECI Z GRUPY MUMINKÓW

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Łapach z grupy Muminków  wzięły udział w 17 Regionalnym Konkursie Mistrz Origami, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku  oraz Białostocki Klub Polskiego Centrum Origami. Otwarcie wystawy prac i rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 2 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Palmowej w Białymstoku.

Celem edukacyjnym konkursu było rozwijanie wrażliwości estetycznej i twórczej ekspresji dzieci, propagowanie sztuki origami jako kreatywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Dzieci wykonały orgiami płaskie o tematyce dowolnej oraz prace na temat:

- ,,Jak bezpiecznie spędzam czas?"

- ,,Bezpieczni na drodze"

- ,,Jan Klemens Branicki i jego miasto”

Nagrody otrzymali: Igor Legacki ( ,,Pałac Branickich”), Lidia Kulesza (,,Przejście dla pieszych”), Aleksandra Walasek (,,Zimowe zabawy na śniegu - Lepimy bałwana”), Laura Iwaniuk ( ,,Kolorowy ocean”) zaś Iga Jabłonowska (,,Zima w lesie”) zdobyła wyróżnienie. Dyplomy za udział w konkursie powędrowały do Liliany Perkowskiej i Kacpra Reniewicza za prace pt:, ,,Zima w lesie”.

Udział w konkursie był świetną okazją do poznania odległej kultury i odkrywania talentów małych twórców.

W trakcie wykonywania prac plastycznych techniką orgiami dzieci  rozwijały sprawność manualną ,  wyobraźnię twórczą, uczyły się cierpliwości i wrażliwości. Origami, czyli sztuka tworzenia z papieru, cieszy się popularnością wśród dzieci z grupy Muminków z Przedszkola nr 2 w Łapach.

Małgorzata Perkowska

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIE