PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

miesiąc temu

ŻEGNAMY ZIMĘ

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrały się na zielono. Dzieci na początku tygodnia dostały list od Pani Wiosny z zadaniami do wykonania, aby dobrze przywitać nową porę roku. Stworzyły wiosenną pracę plastyczną, pomalowały kwiaty i udekorowały suknię Pani Wiosny. Podczas przedszkolnej uroczystości Pani Wiosna i Pani Zima zadawały mnóstwo zagadek, aby sprawdzić czy dzieci są gotowe na przyjście tej pięknej pory roku. Grupy zerówek przeszły specjalny quiz o wiośnie. Okazało się, że dzieci świetnie poznały tematykę wiosenną i doskonale poradziły sobie wszystkimi zadaniami. Aby w pełni uczcić ten piękny dzień, Pani Wiosna zaprosiła dzieci na plac przedszkola. Tam przy melodii piosenki “Gaik zielony” dzieci przeszły w uroczystym wiosennym korowodzie. Każda z grup dostała do posadzenia sadzonkę - tujkę, o którą muszą teraz dbać i podlewać. Po tak udanej celebracji Dnia Wiosny wszyscy w przedszkolu czują się pełni energii i gotowi na radosną przygodę z nadchodzącą porą roku.

Magdalena Perkowska

Mariola Perkowska