PRZYJACIELE Z ZAKOPANEGO

miesiąc temu

KORESPONDUJEMY Z PRZEDSZKOLEM W ZAKOPANEM

W związku z przeprowadzoną innowacją "8 miesięcy dookoła świata – dwójeczkowe podróże; podróże po Polsce", grupa Lisków nawiązała korespondencyjną współpracę z przedszkolem w Zakopanem z grupą Świstaków. Okazało się, że pomimo różnic geograficznych nie różnimy się aż tak bardzo. Na przykład również obchodzimy w piątki "Dzień Zabawki", dzieci lubią podobne aktywności oraz przygotowujemy się do podobnych uroczystości.Dzięki wysyłanym listom dzieci też mogą dowiedzieć się, na czym polega praca poczty i listonosza.

Współpraca między przedszkolami jest nie tylko sposobem na poznanie różnic i podobieństw w kulturze, ale także na budowanie więzi i wzajemnego zrozumienia. To wspaniałe doświadczenie dla dzieci, które otwiera ich na świat i uczy szacunku dla różnorodności. Mam nadzieję, że ta korespondencja przyczyni się do dalszego zbliżenia naszych przedszkoli i przyniesie wiele radosnych chwil dzieciom z obu stron. Z okazji Świąt Wielkanocnych otrzymaliśmy przepiękną pocztówkę z życzeniami oraz list, w którym mogliśmy poznać wiele tradycji podhalańskich związanych z tym świętem. Miło jest otrzymać list, sprawiło nam to wielką radość. Chcielibyśmy się nią z Wami podzielić i życzyć wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych.

Poniżej znajdziecie listy od dzieci z Przedszkola z Zakopanego:

List 1

List 2

W galerii dodajemy rysunki od "Świstaków" z Zakopanego, pocztówkę świąteczną i Wielkanocną kartkę sprzed lat przesłaną przez naszych przyjaciół.

Magdalena Perkowska