ŻABKI POZNAJĄ ZAWÓD ROLNIKA

19 dni temu

DO CZEGO SŁUŻY TRAKTOR?

10.04.2024r. grupa Żabki miała okazję poznać pracę rolników z pobliskich gospodarstw rolnych. Odwiedzili nas rodzice Wiktora i Milenki, którzy opowiedzieli dzieciom o codziennej pracy rolników, o sprzętach i maszynach używanych w tej pracy. Tato naszych wychowanków przyjechał do przedszkola dużym traktorem, który na dzieciach zrobił ogromne wrażenie. Dzieci obejrzały nowoczesny ciągnik, zobaczyły jak wygląda kabina w środku, gdzie przyczepia się różne sprzęty potrzebne w pracach polowych. Kto chciał mógł posiedzieć na fotelu w środku ciągnika. Tak dużym traktorem byli szczególnie zainteresowani chłopcy, którzy w przyszłości chcieli by zostać rolnikami. Po powrocie do sali dzieci wysłuchały bajki o pracy w gospodarstwie pt. „Mój przyjaciel rolnik”, czytanej przez Mamę naszych wychowanków. Dziękujemy Rodzicom za przybycie, opowieści i mile spędzony czas w przedszkolu. Na pewno dzieci zapamiętają ten nietypowy dzień i podzielą się swoimi wrażeniami w domu ,rodzicom.

Bożena Domaszewska