NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE 2

17 dni temu

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA AMELKI

W świecie, gdzie wspólnota potrafi być jak mocna, serca dzieci biją w rytm solidarności. W takiej właśnie duchu, przedsięwzięcie "Nakręć się na Pomaganie" wciąż trwa, a jego bohaterką jest mała Amelka – dziewczynka walcząca z wadą serca. Amelka, jak wiele innych dzieci, pokazuje nam, że siła i determinacja mają wiele twarzy. Jej uśmiech, choć czasem osłabiony, nadal jest promienisty. Wspólna akcja, która ruszyła na pomoc Amelce, przyciągnęła do siebie tłumy chętnych do niesienia pomocy. Jednym z symboli tej akcji stały się nakrętki – drobne elementy codzienności, które jednak zbierając w dużych ilościach, potrafią zmienić życie. Przedszkolaki z dwójeczki, wraz z ich rodzicami, zaangażowali się w zbiórkę nakrętek z niezwykłą pasją. W ich oczach można dostrzec iskrę empatii i gotowość do wspierania innych. Drugie odebranie zakrętek przez mamę Amelki to nie tylko symboliczny gest. To dowód, że dłonie, które je zbierały, są dłoniami gotowymi do działania, gotowymi na dalszą walkę o zdrowie i uśmiech Amelki. Zbiórka trwa nadal, bo potrzeby są ciągłe, a serca ludzi wciąż otwarte na pomoc.W akcji "Nakręć się na Pomaganie" nie chodzi tylko o zbieranie nakrętek. To także wyraz solidarności, wsparcia i nadziei. To podkreślenie tego, że każdy gest, nawet ten najmniejszy, może mieć ogromne znaczenie dla kogoś, kto potrzebuje wsparcia. Dlatego, jeśli masz w domu nakrętki czekające na swoje przeznaczenie, dołącz do akcji. Twoja mała czynność może sprawić, że serce Amelki będzie biło mocniej. Bo wspólnie, jako wspólnota, potrafimy dokonać rzeczy wielkich.

Joanna Roszkowska

Katarzyna Łapińska