SMERFY I SÓWKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

13 dni temu

17 kwietnia kolejne grupy z naszego Przedszkola – Sówki i Smerfy, odwiedziły Oddział Dziecięcy Biblioteki Miejskiej w Łapach. Przedszkolaki poznały wygląd i funkcjonowanie biblioteki oraz pracę bibliotekarki. Z zaciekawieniem wysłuchały tekstu literackiego o przygodach Tupcia Chrupcia – czytanego przez jedną z pań, a następnie w zespołach pokolorowały ilustracje do bajki. Nasi wychowankowie chętnie słuchają wierszy, opowiadań i baśni. Udowodnili to, pięknie śpiewając piosenkę o książeczkach i bez trudu rozwiązując zagadki o bohaterach książek dla dzieci. Z radością skorzystali z możliwości zabawy w kąciku zabaw. Budowali domy z klocków, bawili się w „Dom” i jeździli pojazdami. Przedszkolaki poznały zasady korzystania z bibliotecznych zbiorów. Pobyt w bibliotece zakończył się wyborem książek, które zostały wypożyczone do wspólnego czytania w Przedszkolu. Panie bibliotekarki zachęciły dzieci do odwiedzania biblioteki wspólnie z rodzicami. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Dyrekcja i grono pedagogiczne Przedszkola nr 2 w Łapach serdecznie dziękuje Pracownikom Biblioteki Miejskiej za wsparcie w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych u naszych wychowanków.

Mirosława Matusik

Justyna Markowska