TYDZIEŃ RAZOWEGO CHLEBA

CHLEB RAZOWY PYSZNY I ZDROWY

Już na początku tygodnia dzieci (w każdej grupie) zorganizowały wystawę poświęconą tematyce chleba. W poniedziałek dzieci z grup, wykonały zakwas do wypieku chleba.

,,Ile rąk potrzeba żeby mieć kawałek chleba’’ – dzieci poznały etapy powstawania chleba, dowiedziały się jakie produkty są potrzebne, żeby powstał chleb.

Nauczyły się piosenki ,,Święto chleba dzisiaj mamy’’ oraz ,,Mało nas do pieczenia chleba’’. Chętnie śpiewały z całą grupą i indywidualnie. Wykonały plakat o tematyce razowego chleba i wywiesiły go na tablicę z pracami plastycznymi.

Najciekawszym zadaniem  było wykonanie chleba przez dzieci, łączenie produktów, mieszanie i wkładanie do blaszek. Każde dziecko chciało pomóc w przygotowaniu wypieku. W czasie pieczenia, piękny zapach rozchodził się po całym przedszkolu. W piątek odbyła się degustacja, na którą zostali zaproszeni rodzice.

Agnieszka Kozłowska

Ligia Łapińska