LEŚNE PRZEDSZKOLE

KRASNOLUDKI I BIEDRONKI W LESIE

17 października Krasnoludki i Biedronki miały przyjemność uczestniczyć w pierwszym w tym roku szkolnym wyjeździe do Nadleśnictwa Rudka w Pietkowie. Celem wyprawy do Nadleśnictwa było sprawdzenie, czy jesień zawitała w lesie oraz bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody.

Na miejscu przedszkolaków przywitała Pani Justyna –Leśnik, która zawsze wspaniale opowiada o wszystkim, co związane jest z lasem. Po krótkiej pogawędce dzieci wybrały się na spacer, aby poszukiwać śladów jesieni.  Przedszkolaki poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dowiedziały się także, jakie ma on znaczenie dla ludzi i zwierząt. Przedszkolaki spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody, a wspaniałe krajobrazy wzbudziły w nich zachwyt, Bezpośredni kontaktu z naturą dostarczył też wielu wspaniałych przeżyć i wzbudził ogromną radość wśród dzieci.

Zajęcia, które odbyły się w lesie uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie za mile spędzony czas.

Katarzyna Olszewska