SMERFY I MUMINKI W MUZEUM WSI

DAWNY ŚWIAT WIEJSKIEGO DZIECKA

W poniedziałek 22.10. 2018r. sześciolatki pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi w ramach projektu „Podlaskie korzenie” zorganizowaną przez Fundację Aktywizacja. Dzieci dowiedziały się jak wiele lat temu wyglądał świat wiejskiego dziecka, zwiedziły stary drewniany dom z 1926 roku, który był wyposażony w meble i akcesoria używane kiedyś na podlaskiej wsi. Na ścianach wisiały duże czarno-białe zdjęcia przedstawiające sceny z życia wiejskiej rodziny. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane a zarazem zaskoczone, że kiedyś życie wyglądało zupełnie inaczej i dzieci nie miały tylu zabawek, ubrań i sprzętów elektronicznych a nawet łazienki w domu. Za to miały dużo więcej obowiązków i musiały pomagać rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa. Nasze przedszkolaki skorzystały z okazji i bardzo chętnie pobawiły się starodawnymi drewnianymi zabawkami. Dla utrwalenia wiadomości pokolorowały obrazek przedstawiający wiejską chatę.  W ten piękny słoneczny dzień mogły podziwiać przepiękne widoki, którym szczególnego charakteru nadawała polska złota jesień.

Justyna Markowska

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury