PZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU "KOCIOŁEK I BAJECZKA"

21 dni temu

W dniu 9 kwietnia 2024 roku grupa Jeżyki, Sówki, Muchomorki i Biedronki miała okazję uczestniczyć w pieszej wycieczce do Domu Kultury w Łapach, gdzie odbył się spektakl teatralny, pt. „Kociołek i Bajeczka” w ramach XXV Łapskiego Tygodnia Teatru. Spektakl opowiadał historię chochlika, który wrzucił do magicznego kociołka bajki i baśnie. Po ich wymieszaniu wszystko się skomplikowało. W trakcie przedstawienia dzieci otrzymały odpowiedzi na pytania. Co gdyby wilk z Czerwonego Kapturka okazał się pozytywnym bohaterem? A gdyby złota rybka zbuntowała się i przestała spełniać marzenia? Co by się stało gdyby Śpiąca Królewna nie zasnęła? To była historia z przesłaniem, aby nie oceniać innych po pozorach. Przedszkolaki wydawali się zachwyceni przedstawieniem. Śmiech, radość i zaangażowanie  towarzyszyły im przez cały czas. W trakcie rozmów po spektaklu dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, wymieniały ulubione sceny i postacie, co dodatkowo świadczy o pozytywnym odbiorze przedstawienia. Wizyta w Domu Kultury nie tylko dostarczyła dzieciom rozrywki, ale także była dla nich wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, pozwoliła rozwinąć wyobraźnię oraz wprowadziła w świat kultury. Było to cenne doświadczenie, które z pewnością wpłynęło na ich rozwój emocjonalny i społeczny.

Anna Płońska