Strona głowna  /  ZAPISY
ZAPISY

Informacja o rekrutacji

kliknij  i zobacz

Zapisując dziecko do przedszkola należy pobrać wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola  w przedszkolu lub z zamieszczonego formularza, wypełnić, podpisać i przynieść do placówki.

Należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność podczas wypełniania wniosku. Wszelkie dane powinny być wyraźnie zapisane najlepiej drukowanymi literami i cyframi.

Formularz zapisu do przedszkola  Regulamin rekrutacji

kliknij na obrazek  kliknij na obrazek

SPOSOBY PRZYGOTOWANIA DZIECKA

Pierwszego dnia do przedszkola należy przynieść:

worek, kapcie (najlepiej na rzepy, koniecznie podpisane), bieliznę na zmianę (małe dzieci), ręcznik (podpisany), paczkę chusteczek higienicznych.

Rozstanie z dzieckiem:

Nie spiesz się, pomóż dziecku rozebrać się , pocałuj je i wyjdź

Bądź spokojny i zdecydowany, twój niepokój może udzielić się dziecku.

Powiedz dziecku kto i kiedy po niego przyjdzie, że nie zostanie w przedszkolu do nocy, że na pewno    będzie odebrany.

Pierwsze dni w przedszkolu wiążą się zwykle z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa, boi się tego,
co go spotka i tego, że mama nie wróci.

Przyjdź po dziecko punktualnie, dobrze jest przez pierwsze dni zabierać dziecko nieco wcześniej,
np. po obiedzie lub zaraz po podwieczorku. Bardzo stresuj
ąca jest dla dziecka sytuacja gdy większość kolegów poszła już do domu.

Chwalmy dziecko za jego dzielność i umiejętność radzenia sobie w nowej sytuacji.

Jeśli dziecko płakało, dajmy mu czas na zaakceptowanie nowej sytuacji. Okres adaptacji przebiega bardzo różnie, niektóre dzieci po pierwszym tygodniu są spokojne, inne dopiero po miesiącu zaczynają rozpaczać, kiedy zorientują się, że pewien etap w ich życiu skończył się bezpowrotnie, a ono wolałoby aby było jak dawniej.

Pamiętaj, że nasz maluch ma prawo wyrażać sprzeciw i niezadowolenie, w jego życiu zaszła ogromna zmiana i potrzebuje czasu aby to zaakceptować.

Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka pierwszych dni odprowadzał je do przedszkola tata, rozstanie będzie mniej bolesne.

Jeśli choć raz, płacz dziecka będzie powodem zabrania go do domu, to dziecko szybko zrozumie, że w ten sposób może wszystko wymusić i wykorzysta naszą słabość

Zawsze żegnaj i witaj się z dzieckiem z uśmiechem.

Czego nie należy robić:

Straszyć dziecko przedszkolem.

Posłać do przedszkola dziecko, które nigdy dotąd nie zostawało bez mamy.

Zaglądać po pożegnaniu do sali, by sprawdzić, czy dziecko się bawi. Jeśli nasza pociecha to zauważy, resztę dnia spędzi przy drzwiach, bo skoro mama raz zajrzała, to może to jeszcze zrobić

Dzwonić do przedszkola z pytaniem jak sobie radzi nasze dziecko. Telefon – to konieczność wyjścia z sali      nauczycielki, a więc dodatkowy powód do niepokoju dla dziecka.

Nie należy poddawać się!

Zanim dziecko pójdzie do przedszkola

Zazwyczaj dzieci osiągają tę dojrzałość między 3 a 4 rokiem życia. Zależy to od tempa ich indywidualnego rozwoju oraz  doświadczeń. Zdarza się, że najbliższe osoby (tj.babcia,mama) swoim zachowaniem przeszkadzają dziecku w osiągnięciu tej dojrzałości.

Dziecko dojrzało do pójścia do przedszkola gdy:

Dobrze znosi nieobecność mamy,

Na spacerze nie trzyma się kurczowo za jej spódnicę, zna drogę do domu.

Potrafi wykonać proste czynno

Ostatnia aktualizacja: 2017-03-27